Ako ušetriť na PZP online

rychle autoJe opravnené povedať, že nikto nechce platiť za niečo, čo nepotrebuje, a platí to najmä o PZP online cez Uzavripzp. Ak hľadáte poistenie auta, sami si pre vlastné finančné bytie uvedomíte, že potrebujete výhodné PZP online, ktoré je zároveň na Slovensku povinné. A ak vaše auto ešte nie je splatené, a teda stále platíte leasingovej spoločnosť, ktorá je týmpádom stále vlastníkom vášho auta, tá určite PZP vyžaduje.

Jeden z problémov, ktorý mnohí spotrebitelia majú je, že nepoznajú typické online PZP na auto a nevedia, aké možnosti majú k dispozícii. Závisí totiž od ich rozhodnutia, o aký druh spoluúčasti majú záujem na základe ich vodičských návykov.

Mali by ste teda zvážiť PZP výpoveď a porovnanie cien online, čo je najlacnejší a najvýhodnejší spôsob poistenia na Slovensku. Poistka vám bude pokrývať zranenia na sebe a spolucestujúcich, ak ste účastníkom nehody. Náklady na zdravotnú starostlivosť sú veľmi vysoké, dokonca aj pri relatívne jednoduchom lekárskom ošetrení alebo postupe môžete ľahko naraziť na štvor a viac ciferné sumy. Pri rozsiahlejších liečebných procedúrach v kombinácii s následnou starostlivosťou nie je vôbec nezvyčajné sa dostať aj do šiestich cifier.

Náklady za ušlý zisk

V niektorých štátoch sú predpisy, ktoré pri PZP online stanovujú, že poistenie pokrýva aj náklady na pohreby a dokonca aj náklady za ušlé mzdy pre zamestnanca, v prípade, že vy alebo vaši spolucestujúci nemôžu ísť z dôvodu zranenia dlhšiu dobu do práce. Pri niektorých poisťovňiach je možnosť samostatného pokrytia, tiež známeho ako pokrytie za ublíženie na zdraví, ktoré vás bude pokrývať počas jazdy na aute niekoho iného, samozrejme za predpokladu, že máte súhlas majiteľa auta.

Počas nehody môže dôjsť aj k poškodeniu majetku, čo je zahrnuté v PZP online. Môže sa stať, že pri nehode nabúrate do značky, požiarneho hydrantu alebo dokonca do budovy. Ich oprava môže výjsť veľmi draho.

Havarijné poistenie platí za škody na aute a jeho opravy. Komplexné poistenie sa stará o veci ako požiare alebo krádeže. Ak je vaše auto na leasing, váš veriteľ bude vyžadovať, aby ste si vyžiadali zrážky PZP poistenia, ktoré chráni ich záujmy na aute, kým ho úplne vyplatíte.

Spoluúčasť pri PZP online

Časť zákonnej poistky, kde mnoho poistencov platí viac, ako potrebuje, je poistenie so spoluúčasťou. Zvyčajne môžete mať samostatnú odpočítateľnú sumu pre každý druh poistenia, ktoré pokrýva PZP online vášho vozidla. Napríklad môžete mať 500 eur na spoluúčasť pri kolízii, 1000 eur odpočítateľných na komplexné poistenie atď. Väčšina ľudí si nedáva iba jednu odpočítateľnú sumu, ale zriadi odpočítateľnú čiastku cez rôzne typy hlásení, kde môžete ušetriť veľkú sumu peňaží. Ak zaviníte nehodu, odpočítateľná položka je objem peňazí, ktoré zaplatíte zo svojho vrecka predtým, ako vám poisťovňa čokoľvek vyplatí. Napríklad na menšom parkovisku natrafíte na dieru, len náklady na opravu môžu byť 300 eur. Ak sú vaše uznateľné náklady 500 eur, nemá zmysel podať hlásenie svojej poisťovni, pretože nemajú povinnosť vyplatiť ani cent, keďže celkové náklady na opravu škody nie sú väčšie ako vaše uznateľné náklady.

Preskúmavajte vaše hlásenia a vašu spoluúčasť pravidelne, aby ste sa ubezpečili, že nebudete platiť viac, než musíte. A neodmietajte online PZP ponuky a porovnania poistení, pretože tieto spoločnosti môžu byť so svojimi ponukami veľmi prijateľné a rovnako môžu ľahko poraziť aktuálneho konkurenta.

Viac informácií na stránke Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja.

Writen by Karen Roberts

Join the discussion

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *