Poistka na auto

cervene auto na cesteKaždý, kto chce riadiť auto, si musí uzavrieť poistku na auto, ktorá je povinná zo zákona a bez ktorej nikto nemôže jazdiť. Náklady, ktoré máte platiť za poistku na auto, sa  líšia medzi rôznymi poisťovňami. Poistenie vozidla je veľmi dôležité a povinné. Poistka na auto pritom nepredstavuje veľkú položku v rozpočte človeka, hlavne preto, že každý hľadá najlacnejšiu a najlepšiu poistnú zmluvu. Takže, tu je niekoľko tipov, ktoré môžu pomôcť pri hľadaní najlacnejšej poistky na auto.

Mať prehľad o rôznych druhoch poistiek na auto je podstatné . Po prvé je veľmi dôležité navštíviť rôzne poisťovacie spoločnosti a získať poznatky o ich podmienkach. To je možné vykonať buď na internetovej stránke pomocou kalkulačky poistky na auto alebo cez telefón. Mali by ste kontaktovať aspoň päť poisťovní a od všetkých je potrebné získať informácie o ich poistných zmluvách. Pre presné ceny je potrebné porovnať ponuky poistenia auta a ceny všetkých spoločností. Porovnanie ceny poistky na auto cez online stránku je veľmi užitočné, tak ako to uvádza aj sme.sk.

Ako získať najlacnejšiu poistku na auto online?

Papiere musíte mať zhromaždené pekne po kope. Je potrebné mať číslo VIN, model, rok výroby auta. Okrem toho potrebujete vodičský preukaz, telefónne číslo, adresu, pracovné informácie ako je názov spoločnosti, počet najazdených kilometrov, adresu  práce a podobne. Tieto údaje sú potrebné pre získanie najlacnejšej poistky na auto a to dokonca online.

Zmeny v poistnej zmluve  na auto môžete uskutočniť s cieľom platiť za poistenie auta menej. Do poistky môžu byť pridané aj krádeže. S množstvom najazdených kilometrov môže byť táto suma znížená. Celkové náklady na poistenie môžu byť rovnako znížené, ak ste poistený v spoločnosti, ktorá ponuka aj iné poistenia, nie len to na vaše auto.

Konečne si  môžete vybrať  a sami upraviť vašu poistku na auto. Môžete požiadať o vysokú spoluúčasť alebo o zníženie krytia na zníženie sumy poistného. Ďalej môžete znížiť alebo úplne zrušiť niektoré funkcie poistky, ak nie sú potrebné pre vaše pokrytie. To môže zahŕňať ťažné zariadenie, kolízie, leasing, alebo nejaké iné funkcie poistenia. Nakoniec, ale v neposlednom rade, sa odporúča hovoriť o konkrétnych potrebách s agentom, aby bolo možné nájsť lacnú poistku na auto online.

Stojí vaša poistka na auto príliš veľa? Ak hľadáte, ako ušetriť peniaze na vašej poistke motorového vozidla, postupujte podľa týchto desiatich jednoduchých krokov.

  1. poistka na autoNakupujte online – použite porovnania cien na internetových stránkach.  Nájdete tam rôzne podmienky a ceny z desiatok poisťovacích spoločností. To vám pomôže nájsť lacnejšie ceny rýchlo a ľahko.
  2. Obmedzte najazdené kilometre – porozmýšľajte, koľko budete pravdepodobne musieť jazdiť počas životnosti poistky, pretože niektoré spoločnosti majú obmedzenie najazdených kilometrov. Ak trávite menej času na ceste, znižujete pravdepodobnosť, že budete účastníkom nehody. Súhlasom s dodržiavaním kilometrového limitu môžete znížiť náklady na vašu poistku.
  3. Vyhnite sa úpravám – pridaním rôznych vychytávok do vášho vozidla vás poisťovne odmenia drahšou poistkou na auto. ,,Nadupané” automobily sú zvyčajne vo vlastníctve mladých mužov, ktorí platia vyššie náklady na PZP s označením ,,chlapec pretekár”.
  4. Zlepšite bezpečnosť – montážou alarmu a imobilizéru na auto znížite riziko, že vám bude odcudzené. Výsledkom je menšia pravdepodobnosť krádeže, čo znamená, že výška poistky bude znova o čosi nižsia. Môžete urobiť čokoľvek pre zníženie vnímaného rizika, a tým sa môže výrazne zmenšiť váš poplatok za poistenie. Mať nainštalovaný stopovač je ďalším krokom na zváženie.
  5. Parkovanie – už sa vás niekedy niekto opýtal “kde parkujete vaše vozidlo v noci?” pri podaní žiadosti o povinné zmluvné poistenie? Poskytovatelia poistenia auta požadujú túto odpoveď, pretože to ovplyvňuje príležitosti na poškodenie auta alebo jeho odcudzenie. Parkovanie na parkovacej parcele alebo v garáži je oveľa lepšou voľbou ako parkovanie na ulici.
  6. Plaťte ročne – platiť za poistenie v mesačných splátkach sa môže zdať jednoduché z krátkodobého hľadiska, no poisťovňa si bude účtovať úroky navyše k celkovej poistke. Tým, že platíte poistné jednorázovo, sa môžete vyhnúť nutnosti platiť úroky.
  7. Jazdite zodpovedne – dopravné a parkovacie priestupky na vaše meno zvyčajne zvyšujú cenu vášho PZP. Jazdite rozumne  a môžete si vytvoriť obraz dôveryhodného šoféra s nízkym rizikom a môžete sa tešiť z lacnejšieho poistenia auta.
  8. Žiadne nároky na bonus – Ak ste si niekoľko rokov neuplatňovali nároky na bonus, mali by ste to urobiť teraz a tešiť sa zo slušnej zľavy na poistke. Zaplatením pár eur navyše môžete ochrániť vaše nároky na bonus, čo znamená, že ich nemusíte stratiť, len si ich uplatníte, keď ich budete potrebovať. To môže výrazne znížiť dlhodobé náklady na poistenie motorových vozidiel.
  9. Zmeňte svoje auto – Kúpte si auto, ktoré patrí do nižšej poistnej skupiny. Ak chcete poisťovateľa vozidla v nižšej skupine, potom aj náklady na poistku budú oveľa lacnejšie.
  10. Poistiť to, čo naozaj potrebujete –  Uistite sa, že ste si v poistke zvolili všetky relevantné voliteľné doplnky a nie také, ktoré skutočne nevyžadujete a nepotrebujete.

Týchto desať jednoduchých krokov predstavuje praktické a overené rady, ako ľahko ušetriť na poistke vášho auta. Mnohé z týchto krokov vám umožnia si zabezpečiť tú najlacnejšiu poistku na auto teraz a aj v budúcnosti.

Writen by Karen Roberts

Join the discussion

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *