Ako nájsť poistku na auto

auto a poistenieAk ste sa pustili do hľadania poistky na auto pre vaše nové alebo ojazdené vozidlo a nie ste si istý, aké pokrytie vám stačí mať, aby bolo riadne chránené, tu sú niektoré otázky, ktoré vám pomôžu dopátrať sa k správnemu výberu poirstky. Sami sa rozhodnite, čo naozaj potrebujete pri poistení vášho vozidla.

Aký je stav vašej poistky na auto?

Odpoveď na túto otázku vám pomôže rozhodnúť sa, koľko potrebujete na pokrytie kolízie. Poistka na auto je pokrytie, ktoré sa stará o opravu alebo výmenu vášho vozidla, ak ste mali nehodu.

Ak máte novšie auto alebo veľmi zaujímavé staršie auto a chcete mať vyššiu úroveň kolízie v povinnom zmluvnom poistení tohto vozidla. Mali by ste vedieť, či možno nahradiť alebo opraviť auto, ktoré bolo poškodené alebo ako by ste si to predstavovali v prípade nehody.

Ak máte staršie auto, ktoré používate hlavne do práce alebo na to, že vás dostane kamkoľvek, budete chcieť ísť na PZP poistenie online a ušetriť viac peňazí na nákup ďalšieho auta, ak je potrebné.

Ste v inom štáte?

Aj keď si môžete myslieť, že ako vodič ste v bezpečí a pri nehode nebudete zodpovedný za akékoľvek škody na aute, musíte vedieť čo robiť, aj keď ste ju nezavinili. Ak ste poistený, znamená to, že vaša poistka na auto bude musieť zaplatiť škodu na vašom aute aj v prípade nehody, ktorá nebola spôsobená vašou vinou. V tomto prípade sa budete musieť uistiť, že vaše komplexné poistenie je dosť vysoké na to, aby uhradilo škodu na vašom aute, keď sa stane najhoršie.

Akú výšku budete potrebovať na zdravotnú starostlivosť?

Ak pravidelne prevážate ľudí v aute, budete sa musieť uistiť, že máte poistku na auto aj pre spolucestujúcich. Ak sa však prevážate sám a skoro nikdy nikoho iného v aute nevozíte, je možné obmedziť tento typ poistenia a ušetriť pár eur na vašej zákonnej poistke.

Vlastníte viac ako jedno auto?

Ak máte viac než jedno auto, ktoré potrebuje povinné zmluvné poistenie, budete môcť ušetriť celkové náklady tým, že všetky vaše autá poistíte v rovnakej spoločnosti. Väčšina firiem ponúka vernostné zľavy a majú viacero zľavových politík.

Writen by Karen Roberts

Join the discussion

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *