Pôžička ihneď na účet

casŽivot je plný zvratov a prekvapení (ako pozitívnych, tak aj negatívnych). Nepríjemné situácie sú v tomto prípade sprevádzané hlavne finančným nedostatkom. Potrebujete peniaze ihneď? Už naše staré mamy hovorili, že čas sú peniaze. Koľko času strácate, ak hľadáte peniaze na nesprávnych miestach? Pôžička ihneď na účet ušetrí Váš drahocenný čas a zároveň sa vyhnite trápnym situáciám, ktoré Vás nútia ukazovať okoliu Vašu finančnú tieseň a prosiť o pomoc kamarátov, známych či rodinu. Viacej o tomto type pôžičiek nájdete na stránke NBS. Trh s pôžičkami je v súčasnosti rozvinutý a ponúka Vám viacero možností a inštitúcií na požičanie si peňazí. Pôžička ihneď na účet Vám môže finančne dopomôcť pri čomkoľvek…či už pri kúpe alebo oprave auta, pri dotovaní vzdelávania, cestovaní, dovolenkovaní… a to všetko pár klikmi v pohodlí domova.

Má peňažný limit?

Skoro každý z nás sa neraz stretol so situáciou, kedy mu nečakané výdavky prekročili mesačný rozpočet, v horšom prípade všetky našetrené úspory a nemuselo to byť zapríčinené práve našou (ne)šetrnosťou a finančnou neokrôchanosťou. Ak Vaše nadrozpočtové potreby neprekračujú 350€, tak pôžička ihneď je tou správnou voľbou. Pôžička ihneď Vám umožňuje požičať si sumu v rozpätí od 5€ do 350€.

peniaze

Zvládnem ju splácať?

Už z názvu vyplýva, že čakacia doba takejto pôžičky je minimálna, avšak splatná je vo väčšine prípadoch do 31 dní. Samozrejme závisí to od spoločnosti, cez ktorú sa rozhodnete pôžičku zobrať. Zo samotného všeobecného názvu „pôžička“ vyplýva, že ju je potrebné vrátiť, a keďže je doba splatnosti pôžičky ihneď relatívne krátka, odporúča sa v prípade, ak ste si istí, že v čo najkratšej dobe od požičania si, budete mať dostatok finančných prostriedkov na jej splatenie. Ak nie, je potrebné počítať s navýšením splátky v dôsledku omeškania platby vo vopred stanovenom termíne. Samotné navýšenie vyvoláva v každom platiteľovi hrôzu, avšak jeho výška je buď na dohode oboch zmluvných strán alebo je už uvedená vo vopred stanovenej zmluve o pôžičke. Nie je vždy pravidlom, že predstavuje horibilné sumy.

Bez registra alebo čo ak mám zápis v evidencii dlžníkov?

penazny limitSte na čiernej listine bankových/nebankových inštitúcií? Žiaden problém, pretože práve pôžička ihneď bez registra Vám uľahčí život tým, že sa už viac nebudete musieť stresovať, či Vám niekto požičia, ak sa nachádzate v krízovej situácii.

Pôžička ihneď bez registra Vás finančne podporí bez toho, aby si Vás veritelia „oťukali“ v evidencii dlžníkov, kde sa automaticky ocitnete v prípade, že ste meškali so splátkami, resp. úplne prestali splácať pôžičku, čo je zároveň pozitívnou stránkou takéhoto typu pôžičky.

V súčasnosti zaznamenávame stále viac a viac prípadov, kde sa fyzické osoby ocitajú na zozname dlžníkov (v úverovom registri bánk), nie vlastným pričinením, takže nie je vždy platné pravidlo, že konkrétny dlžník je nedôveryhodný, čo pôžička bez registra berie plne do úvahy, a teda nikoho nediskriminuje. Rozhodnúť sa, či je pôžička bez registra vhodná práve pre Vás, Vám pomôže aj fakt, a zároveň ďalšie pozitívum, že u niektorých spoločností nemusíte dokladovať svoj príjem.

Má aj negatíva?

Nevýhodou takéhoto typu pôžičky môže byť vyššia úroková sadzba ako pri klasických pôžičkách. Avšak vďaka porovnávacím nástrojom si viete porovnať a následne vybrať pôžičku ihneď a bez registra, ktorá Vám najviac vyhovuje. A preto, aj keď ste naozaj v akútnej krízovej finančnej situácii, neunáhlite svoje rozhodnutie o výbere inštitúcie, ktorá by Vám požičala, aby ste sa nedostali do ešte väčšej šlamastiky. Hoci majú pôžičky ihneď väčšinou vyššiu úrokovú sadzbu než tie klasické, stále sa dá medzi nimi nájsť taká, ktorá ju má najnižšiu. Napr. pri prvom požičaní si z Creditone cez Peniazomat nemáte žiadny úrok! Z toho dôvodu si starostlivo prečítajte podmienky požičania a splácania tej ktorej bankovej/nebankovej spoločnosti. Ako v právnej sfére, tak aj tu platí, že nevedomosť neospravedlňuje.

percentoOkrem úrokovej sadzby je tu aj RPMN…

Jedným z údajov, s ktorým sa môžete pri výbere vhodnej pôžičky pre Vás stretnúť, je aj tzv. RPMN alebo ročná percentuálna miera nákladov. O čo ide? Je to číslo, ktoré zahŕňa ročnú úrokovú sadzbu a iné suplementárne poplatky konkrétnej pôžičky (poplatky za vybavenie, poistenie úveru…), ktoré mnohokrát nie sú vyjadrené explicitne; číslo, ktoré určuje, koľko eur by ste na danej pôžičke prerobili počas doby jedného roka resp. percentá z pôžičky, ktoré sa pripočítajú k splátkam (zjednodušene: to, čo zaplatíte navyše). Keďže pôžička ihneď je poskytovaná na krátku dobu resp. predstavuje krátkodobé riešenie finančného nedostatku, tento údaj je relevantný hlavne pri klasických pôžičkách, kde sa zaväzujete na dlhšiu – niekoľkoročnú dobu splácania.

Kto môže požiadať?

Možno ste práve stratili prácu, a tak sa pýtate sa, či ste vhodný kandidát na takýto typ pôžičky. V tom prípade sa nemusíte zbytočne stresovať, pretože pôžička ihneď bez registra je dostupná pre každého. Pôžička Vám bude poskytnutá, aj keď ste nezamestnaní, študujete, či čerpáte materskú dovolenku.

Mám záujem. Čo pre to urobiť?

Na získanie tejto pôžičky stačí vyplniť niekoľko údajov, ako sú meno, priezvisko, rodné číslo, kontaktné údaje, pracovné zaradenie, číslo občianskeho preukazu a pochopiteľne aj požadovaná výška sumy na požičanie. Je vhodné mať bankový účet, aby Vám peniaze mali byť kde doručené.

Peniaze Vám prídu… IHNEĎ!

Ak sa rozhodneimageste pre pôžičku ihneď, stačí len vyplniť vyššie spomenuté údaje a počkať, kým Vás spoločnosť kontaktuje a potvrdí Vašu žiadosť (najčastejšie do niekoľkých minút, najneskôr nasledujúci deň – čo je stále menej ako žiadať pôžičku v banke). „Víkendový“ žiadateľ o pôžičku nemusí mať strach, že sa mu čakacia doba na prevod pôžičky na účet predĺži, keďže víkend, ako aj sviatky, nemajú vplyv na akceptáciu žiadosti.

Cez mobil? Možné!

Ak stále nie ste istý, pre ktorú pôžičku ihneď sa rozhodnúť, existuje ďalší variant tejto pôžičky a zároveň jedna z najrýchlejších ciest k požičaniu si peňazí, a tou je práve Váš mobilný telefón. Na internete, či v tlači si nájdete inštitúcie, ktoré umožňujú SMS pôžičky a potom si už len stačí uložiť číslo SMS do telefónu. V súčasnosti technológie napredujú a tak, keď si potrebujete peniaze požičať skutočne ihneď, nachádzate sa napr. v obchodnom dome, na ulici a nemáte prístup na internet, stačí do SMS zadať niekoľko údajov a už len čakáte na potvrdzujúcu SMS. Nevyhnutnosťou je disponovať bankovým účtom, ktorého číslo zadáte do SMS, aby Vám peniaze mohli byť zaslané. Výhodou takejto pôžičky je rýchlosť, nepotrebnosť pripojiť sa na internet a anonymita (pokiaľ sa nikto nepozrie do Vašich odoslaných správ 😉 ). Je to trendový spôsob požičania si, avšak treba dbať na správnu formu Vašej SMS, ktorá sa môže líšiť podľa toho, od akej inštitúcie ste sa rozhodli pôžičku vyžiadať.

Veľa šťastia pri výbere tej správnej pôžičky ihneď!

Writen by

Join the discussion

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *