Nebankové pôžičky

hipokekaMnohí z vás ste iste pri hľadaní tej správnej pôžičky zmätení množstvom rôznych druhov pôžičiek, ktoré máte k dispozícii. Povedzme si čo sú to vlastne nebankové pôžičky, ktoré majú všeobecne zlú, dovolíme si tvrdiť, že aj neopodstatnenú reputáciu. Túto všeobecnú negatívnu mienku vytvorila predpojatosť ľudí, ktorí sa nechali nachytať úžernickými metódami určitých (teda nie všetkých!!!) nebankových inštitúcií, a mohla za to práve ich vlastná neobozretnosť, prípadne prílišná dôverčivosť. Na základe viacerých dobrých skúseností tvrdíme, že nemôžeme hádzať všetky nebankové inštitúcie do jedného vreca a aj si povieme prečo.

Ak ste žiadali o pomoc známych, rodinu, či niekoľké bankové inštitúcie a z rôznych dôvodov vaše žiadosti neboli schválené, ďalším ponúkaným riešením je požiadať pomoc od nebankovej pôžičky. Je logické, že sa chceme držať čo najďalej od takéhoto typu pôžičiek práve kvôli úžerníkom, ktorí dokážu, ľudovo povedané, urobiť z komára somára. Ale po dôkladnom preštudovaní podmienok a poučenia danej nebankovej spoločnosti sa môžete nečakaným problémom vyhnúť s prehľadom. Napríklad stránka peniazomat poskytuje len overené a seriózne spoločnosti. Preto aj cieľom tohto článku je vám pomôcť a nie dostať vás do väčších finančných problémov.

Ak máte pochybnosti o serióznosti nejakej nebankovej inštitúcie, skontrolujte, či sa nachádza v evidencii NBS (Národnej banky Slovenska). Ak áno, pravdepodobnosť využívania nekalých praktík je veľmi nízka, keďže sú pod „drobnohľadom“ a čo i len najmenšie porušenie pravidiel je vysoko sankciované. Ak ste danú spoločnosť v evidencii nenašli, s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o podvod resp. o jednanie, ktoré sa vymyká zákonnym ustanoveniam.

Ich dostupnosť

V súčasnosti je na trhu pomerne široká ponuka nebankových pôžičiek. Dostať k ním sa môžete rôznymi spôsobmi – v tlači, rádiu, bilboardoch, ale hlavne prostredníctvom internetu, ktorý vám umožní vyhľadávať pôžičky, ktoré zodpovedajú vašim potrebám a rovnako môžete jednotlivé pôžičky porovnať (hlavne čo sa týka podmienok, výšky úrokovej sadzby, atď.).  Požiadať o ňu môžete rýchlym vyplnením online formulára a to všetko pohodlne z vášho gauča. Potom už len čakáte, či bolo vašej žiadosti vyhovené alebo n1_10ie. K získaniu nebankovej pôžičky si už nemusíte hľadať čas na osobné schôdzky so zamestnancami danej inštitúcie, ani kopírovať, či ručne vypisovať haldu papierov.

Nebankové pôžičky sú dostupné aj pre vás. Či už ste zamestnaný alebo nie, s pravidelným nižším či vyšším príjmom alebo aj úplne bez neho, na materskej dovolenke či dôchodku, ako aj pre začínajúcich podnikateľov. Podľa predchádzajúceho „rozdelenia“ si môžete nájsť takú, ktorá by vám naplno vyhovovala. Je pochopiteľné, že úroková sadzba sa bude od inštitúcie k inštitúcii viac či menej líšiť, ale je práve na vás vystihnúť a vybrať si to najvýhodnejšie. Nebankové pôžičky vám umožňujú požičať si hotovosť už od 5 eur a podľa toho, či ste zamestnaný alebo s príjmom sa takáto pôžička môže vyšplhať až na 25 000 eur!

Nebankovky si málokedy overujú, či ste pri vypísaní žiadosti nezaklamali, keďže už automaticky počítajú s tým, že ich pôžičky budú poskytnuté bez dokladovania príjmu a preto, narozdiel od bankoviek, majú vyššie úrokové sadzby, ročnú percentuálnu mieru nákladov a iné poplatky.

Aj pre nezamestnaných

Špeciálne by sme sa chceli trošku povenovať nebankovým pôžičkám pre nezamestnaných, pretože tam sú stropy požičania o čosi nižšie. Konkrétne dosahujú 350 eur. Pôžičky s takouto čiastkou sú tiež známe ako rýchle pôžičky, to znamená, že budú vo väčšine prípadov vybavené oveľa rýchlejšie (do niekoľkých minút, maximálne jedného dňa) ako pôžičky s vyššou sumou. Takisto nie je potrebné dokladovať príjem a mať čistý úverový register – viacej v tomto článku na SME.

Americká nebanková pôžičkanebankove3

Cieľom takejto pôžičky je, podobne ako u ostatných nebankoviek, vyhnúť sa dokladovaniu účelu, a teda nadobudnutú hotovosť môžete minúť za čokoľvek, čo sa vám zachce. Veľkým pozitívom je, že príslušná nebanková pôžička je poskytovaná aj dlžníkom v úverovom registri. Preto ju často využívajú začinajúci podnikatelia, ktorým klasické banky odmietli poskytnúť úver. Ak ste nezamestnaný, tak vám tento typ pôžičky neodporúčame, pretože na jej schválenie je nutné ručiť nehnuteľnosťou! Hoci je možné ručiť aj nehnuteľnosťou tretej osoby. Oproti ostatným nebankovým pôžičkám má tá americká relatívne zdĺhavejšie vybavovanie (pohybuje sa okolo 10 dní), je potrebné osobné stretnutie, ako aj posudok znalca o založenej nehnuteľnosti.

SMS pôžička

K nebankovým pôžičkám môžeme zaradiť aj SMS pôžičku. To znamená, že požičať si môžete naozaj hocikde, pokiaľ máte k dispozícii telefón podporujúci SMS, vaše číslo účtu a číslo, na ktoré treba SMS v správnom tvare zaslať. Potom už len stačí  chvíľku počkať, kým vám nepríde potvrdzujúca SMS a vzápätí hotovosť na účet.

Ak sa nám podarilo vás presvedčiť, že nebankové pôžičky nie sú vôbec také rizikové, ako sa javia, tak nás to veľmi teší. A ak sa už rozhodnete pre jednu z nich, tak veríme, že si z ponúkaných možností vyberiete taký spôsob, ktorý sa vám bude zdať čo  najdôveryhodnejší a najjednoduchší.

Veľa šťastia a permanentný dostatok peňazí 🙂

Writen by

Join the discussion

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *