Krátkodobé pôžičky

kratkodoba pozickaKeď väčšina ľudí uvažuje o pôžičkách, tak prvé, čo ich napadne sú klasické pôžičky so záväznosťou na dlhé obdobie (úvery, hypotéky). V skutočnosti sú častejšie využívané rýchle krátkodobé pôžičky – www.peniazomat.sk/kratkodobe-pozicky/, ktoré by ste čerpali online a sú k dispozícií ihneď. Treba však dávať pozor na riziká, ktoré takéto typy pôžičiek predstavujú. V nasledujúcej tabuľke je prehľad toho, odkiaľ môžete čerpať krátkodobú pôžičku cez internet spolu s uvedením úrokovej sadzby a hodnotením overených klientov. Je na vás, či uprednostníte výšku úroku pred spokojnosťou čerpateľov krátkodobej pôžičky.

Úroky Hodnotenie
peniazomat.sk   10 %        100 %
Iné stránky     8 %          70 %

Existujú aj ďalšie pôžičky, ktorých využitie však môže byť rôzne. Môžete ich využiť na čokoľvek, od dovolenky až po platenie mimoriadnych účtov či drobných opráv.

V niektorých prípadoch môžu byť funkčne rovnaké ako tie dlhodobé, no často sú riešené trochu inak. Ak by ste sa chceli o nich a ich použití dozvedieť viac, v bodoch nižšie vám pomôžeme.

Ako krátke sú „krátkodobé pôžičky“?

Hlavná otázka týkajúca sa tejto problematiky je : „Za ako dlho má byť krátkodobá pôžička splatená?„. Narozdiel od bánk, kde je minimálna doba splatnosti 6 mesiacov (samozrejme aj kvôli vyššej požičanej sume) sa môže lehota splatnosti týchto typov pôžičiek skutočne značne líšiť, hoci vo všeobecnosti ide o dobu do 31 dní, čiže to znamená, že môže byť aj nižšia a preto sa nazýva „krátkodobá“.

eura v kopeÚrokové sadzby a RPMN

Ruka v ruke s každou pôžičkou ide aj úroková sadzba a RPMN, ktoré budete platiť aj pri krátkodobých pôžičkách. Práve tieto číselné údaje môžu ovplyvniť, akú pôžičkovú inštitúciu si vyberiete a rovnako aj sumu, ktorú sa rozhodnete si požičať.

Stojí za zmienku, že pri týchto pôžičkach je úroková sadzba vyššia než pri klasických, avšak zo samotného štatútu tohto typu úveru to už automaticky vyplýva. RPMN je číslo, ktoré vás oboznamuje o tom, koľko by ste na danej pôžičke „preplatili“ za jeden rok. Zahŕňa úrokovú sadzbu, aj ostatné poplatky s pôžičkou súvisiace. Ale žiadne strachy, pretože toto číslo je relevantné hlavne pri dlhodobých pôžičkách.

Hovoríme o číslach, ale stále sme sa nebavili o konkrétnych sumách. A preto ďalšia otázka, ktorá sa automaticky nasúka je: „Koľko mi môže krátkodobá pôžička požičať?“ Rôzne inštitúcie ponúkajú rôzne čiastky. Vo všeobecnosti je minimum reprezentované 5 eurami a maximum 350 eurami.

Podmienky

Podmienky sa líšia podľa toho, od akej spoločnosti sa rozhodnete si pôžičku zobrať. Krátkodobé pôžičky sú dostupné skoro pre každého, či ste nezamestnaný (keďže niektoré z inštitúcií nežiadajú potvrdenie o príjme), študent alebo osoba na materskej dovolenke. Možno bude trvať trochu viac času, kým si naštudujete ponuky a podmienky krátkodobých pôžičiek rôznych inštitúcií, ale rozhodne sa vám to oplatí.

Splácanie

Aj keď máte pri krátkodobých pôžičkach obmedzený počet platieb, je dôležité, aby ste ich uhradili v plnej výške a včas. Chýbajúce splátky môžu mať negatívny vplyv na vašu úverovú históriu. Preto sa vyhnite potenciálnym problémom splácania pôžičiek tak rýchlo, ako môžete.

Siahate po krátkodobých pôžičkách, keď potrebujete pôžičku ihneď? Niektorí z vás si určite vytiahnú peniaze z úspor, no ak sa minú aj tie, hľadáme hotovosť na iných miestach ako sú priatelia či rodina. Avšak čo urobiť, ak ste to skúsili, ale potrebné financie sa vám nepodarilo zohnať? Ak nechcete kontaktovať pouličných úžerníkov a tak sa zatiahnuť do veľkých problémov, krátkodobé pôžičky sú jediným spôsobom, ako získať peniaze za čo najkratší čas s vopred danými podmienkami. Teraz si povedzme pár slov o tom, prečo sú výhodnejšie než dlhodobé.

Jednou z prvých vecí je, že zobrať si krátkodobú pôžičku je lepšie rozhodnutie ako žiadať o dlhodobú, pokiaľ sa bavíme o poplatkoch. Čím dlhšie chcete splácať veľkú resp. dlhodobú pôžičku, tým viac peňazí za ňu budete musieť zaplatiť. A to aj napriek tomu, ako sme sa už vyššie bavili, že úrokové sadzby sú pri krátkodobých pôžičkách o čosi vyššie, no nakoniec stále nebudete platiť takú sumu, akú by ste potrebovali pri splácaní ľubovoľnej dlhodobej pôžičky. Je to hlavne preto, že peniaze vám vyplatia oveľa rýchlejšie, čo je v urgentných situáciách naozaj dôležité a rozhodujúce. Nikto nechce platiť viac ako treba a najlepší spôsob ako tomu zabrániť, sú práve tieto úvery. Majte na pamäti, že niektoré udalosti musia byť riešené za pomoci dlhodobých pôžičiek, ale ak sa im môžete vyhnúť, urobte tak a to vám ušetrí veľa peňazí.

Ďalšia vec, ktorá je skvelá, je čas, a teda že dostanete peniaze oveľa rýchlejšie. Je to z toho dôvodu, že hodnota požičaných peňazí nedosahuje takú výšku, ktorá by vám vystačila na dlhú dobu. Mnohokrát ich ľudia využívajú aby zaplatili nečakané položky. Vybavenie a samotné využitie nie je ani zďaleka taký zdĺhavý proces ako vybavovanie a (ne)schválenie tej dlhodobej. Naozaj, krátkodobé pôžičky sú spôsob, ako dostať hotovosť, ak ju potrebujete ihneď. Už aj malá suma, ktorú momentálne potrebujete a zaplatíte, vám môže umožniť pohnúť sa so svojím životom ďalej. Nie je žiadny dôvod na utrácanie viac peňazí, než je potrebné, a to je dôvod, prečo by ste mali využívať tento typ pôžičky.

Neposlednou výhodou je, že si o ne môžete požiadať online, čo vám zabezpečí anonymitu. Takže, ak nabudúce budete potrebovať peniaze hneď, pretože sa stalo niečo neočakávané, najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je požiadať o krátkodobú pôžičku. Peniaze budete mať „vo vrecku“ v rovnaký deň, ako o nich požiadate. Pri najhoršom si budete musieť počkať jeden deň, ale takéto prípady sú ojedinelé. No stále je to oveľa lepšie, než čakať na prísun peňazí z veľkej pôžičky, ktorá vám nemusí byť ani schválená.

Writen by Karen Roberts

Join the discussion

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *