Hypotekárny úver pre mladých

Kto má možnosť na pomoc od štátu?Práve ste skončili školu a chceli by ste vyletieť z rodinného hniezdočka? Možno škola na osamostatnenie nebola tým pravým podnetom. To je však jedno, pretože v dnešných časoch sa nemusíte báť, že vám nikto nepomôže, pokiaľ o pomoc požiadate. Ak na štart nemáte dosť finančných prostriedkov a spĺňate niekoľko špeciálnych kritérií, je tu pre vás k dispozícii hypotekárny úver pre mladých. To, o aké kritériá ide, ale aj o jeho iných výhodách si povieme pozdĺž celého tohto článku. Ak neviete odkadiaľ s pátraním po čo najvýhodnejšej ponuke začať, stačí vám si kliknúť na vyššie označený výraz.

Podmienky

Aby ste hypotekárny úver pre mladých získali, je potrebné spĺňať podmienky, ktoré si určuje každá banková spoločnosť zvlášť. Niektoré sú však totožné, a práve o tých si povieme.

Vek

Zmienený finančný produktu slúži výhradne mladej vekovej kategórie. Nestačí, že sa cítite duchom mladý, hoci váš reálny vek je aj niekoľkonásobne vyšší. Aby sme boli konkrétnejší táto ponuka sa týka žiadateľov od 18 do 35 rokov, čo je pomerne vysoké vekové rozpätie.

Plat

Aby ste mali šancu na schválenie hypotekárneho úveru pre mladých, musíte spĺňať aj špeciálne platové kritérium. Ako si môžete domyslieť, ďalším predpokladom bude mať zamestnanie. Vaše mesačné hrubé príjmy však nesmú presiahnuť 1,3 násobok priemerného mesačného slovenského platu. To by v praxi znamenalo, že váš plat nesmie presiahnuť približne 1120 eur. Ak by ste sa o hypotekárny úver pre mladých uchádzali s vašim partnerom (manželom), majte na pamäti, že v takom prípade sa počíta plat oboch zmluvne zainteresovaných. Vtedy ich spoločné mesačné príjmy nesmú presiahnuť 2,6 násobok priemerného mesačného slovenského platu. Tieto podmienky sa týkajú hlavne tých, ktorí majú záujem využiť štátny príspevok, o ktorom viac si povieme nižšie.

Využitie

Peniaze, ktoré vám hypotekárny úver pre mladých poskytne, môžete využiť výhradne na procesy ohľadom nehnuteľnosti. To znamená, buď na jej rekonštrukciu, kúpu alebo výstavbu. Každý iný dôvod nebude akceptovaný. Poskytnuté financie nie je možné minúť ani na vnútorné vybavenie stavby.

Ručenie

Jednou z najklasickejších podmienok týchto finančných produktov je, že vyžadujú, aby ste splácanie niečím poistili a teda, aby ste založili nehnuteľnosť. Väčšinou sa zakladá resp. ručí tou nehnuteľnosťou, ktorá je predmetom žiadosti.

Žiadaná suma, doba splatnosti

Medzi podmienky patrí aj to, o akú výšku sumy a dobu splatnosti v rámci hypotekárneho úveru pre mladých môžete požiadať. Opäť sú vám k dispozícií veľké finančné a časové rozpätia. Pri sume je to od 3 000 eur až do 200 000 eur. Pri žiadanej sume je ešte jeden háčik, a tým je, že tá nemôže prekročiť 70% hodnoty založenej nehnuteľnosti, čo vyplýva zo Zákona o bankách. Aj táto hodnota môže od jednotlivých poskytovateľov variovať, ale keďže je maximum stanovené, výška preplatenej sumy môže byť len nižšia. Ak by ste ale potrebovali pomôcť s celou čiastkou, je tu pre vás dostupný spotrebný úver, o ktorý môžete taktiež požiadať v hore zmienenom odkaze. Doba splatnosti vám umožňuje vybrať si už od 4 rokov splácania do 30 rokov. Poväčšine platí, že čím vyššiu dobu splácania si vyberiete, tým viac preplatíte.

Prečo nepožiadať pomoc od štátu ak máte na to nárok...Štát by vám vedel pomôcť…

Nie je veľmi bežné, že štát býva štedrý, hlavne čo sa financií týka. V tomto prípade je to však iné a pri splácaní tohto vášho finančného záväzku vám dokáže pomôcť. Ak by ste pri splácaní chceli využiť pomoc štátu, treba spĺňať ešte iné podmienky. Okrem toho, že musíte byť mladý (vek od 18 do 35 rokov), spĺňať 1,3 násobok hrubej mesačnej mzdy (2,6 v prípade manželov), suma, ktorú si môžete požičať je maximálne 50 000 eur.

Princíp tejto pomoci je veľmi jednoduchý, ale o to viac cenný. Mesačné vám splátku skrešú až o 3%, pričom 2% hradí štát a 1% banka, u ktorej ste o hypotekárny úver pre mladých požiadali. Táto pomoc je však tiež limitovaná a odohráva sa počas prvých piatich rokov splácania. V rámci tejto doby máte možnosť bezplatne splatiť celú požičanú sumu, uskutočniť mimoriadne splátky alebo odložiť splátky. Dokonca, ak sa vám narodí dieťa, môžete si splátky odložiť na 2 roky, prípadne ich znížiť na polovicu po tú istú dobu.

Kde zohnať ten najvýhodnejší?

Jediným riešením, ako zistiť najvýhodnejší hypotekárny úver pre mladých je urobiť si prieskum ponúk. Už to nemusíte robiť osobne a strácať hodiny času. Urobte tak online pomocou kalkulačky na hore zmienenej stránke a výsledky máte do niekoľkých sekúnd. Treba zadať len niekoľko základných údajov na určenie presných číselných hodnôt. Napr. výšku požadovanej sumy, dobu splácania, dobu fixácie a hodnotu založenej nehnuteľnosti. Ak je vo výsledkoch nejaká ponuka, ktorá sa vám páči, máte možnosť o ňu aj ihneď požiadať. Prípadne, ak vyplníte formulár na rovnakej stránke, ktorý sa ale týka priamej žiadosti o hypotekárny úver pre mladých, na mail vám bude doručená tá najvýhodnejšia ponuka na trhu.

Po prečítaní nášho článku ste snáď prišli na to, kde zohnať najvýhodnejší hypotekárny úver pre mladých, no ak by ste potrebovali ešte viac informácií, môžete si otvoriť stránku Peniazomatu (vyššie) alebo si kliknite na túto URL.

Hypotekárny úver pre mladých
Ohodnoťte

Writen by Karen Roberts

Join the discussion

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *